Billboard

Projektowanie afiszy outdoorowych

Jeżeli jesteśmy właścicielami firmy to naturalnym jest, że chcemy ją reklamować. Rodzaj promocji uzależniony jest naturalnie od typu działalności, posiadanych środków i odbiorców naszych towarów albo usług. Można promować się w internecie, w różnego rodzaju katalogach przedsiębiorstw, można zamieszczać reklamę w formie grafiki w branżowych portalach, na blogach albo forach internetowych. Warto jednak wyjść z reklamą także poza sieć.

Reklama na bilbordach
Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje reklam zewnętrznychReklama outdoorowa może mieć bardzo różne formy. Najbardziej znaną i zwracającą uwagę są naturalnie billboardy. Nie mniej powszechne są tak zwane citylighty, czyli podświetlane reklamy umiejscowione najczęściej w ściankach przystanków autobusowych, ale też wolnostojące. Bardzo wiele płotów czy budynków obwieszonych jest różnego rodzaju bannerami, czyli reklamami drukowanymi na elastycznych foliach albo siatkach. Jeśli chodzi o reklamy outdoorowe, trwalsze niż plakat, to takie właśnie bannery są najtańszym rozwiązaniem.

Jeśli decydujemy się na tego typu reklamę, musimy oczywiście stworzyć projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, miejsca, w których chcemy ów banner umieścić. Możemy zlecić te prace agencji reklamowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to we własnym zakresie.

Skąd wziąć materiały

Billboard
Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach. W internecie bez trudu można znaleźć sklep z foliami, reklamowy czy dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment zwykle podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do zrobienia materiałów reklamowych. Folie, siatki, wszelkiego rodzaju zaczepy i całe mnóstwo innych. Nie ma też większego kłopotu, aby w drukarni zamówić nadrukowanie projektu na dostarczonym przez nas materiale. Powinna to być jednak wysokiej klasy drukarnia wielkoformatowa, ale to raczej oczywiste.

Zasady wieszania reklamNie wolno oczywiście zawiesić bannera w każdym miejscu. Należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi wieszania bannerów reklamowych w naszym mieście. Czasem wystarczy zgoda właściciela posesji na zawieszenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem konieczna jest także zgoda z Urzędu Miasta.

Potrzebny jest Ci kompleksowy tekst na ów temat? Starczy, że wejdziesz na ten link i na kolejnej stronie wyszukasz wszystkie szczegółowe wątki.

Stworzenie reklamy wymaga sporo pracy, lecz jeśli dobrze ją zaprojektujemy na pewno przysporzy nam klientów. Więcej na temat reklamy – dobra reklama (zobacz reklama na samochodzie) na billboardzie.