Reklama zewnętrzna jest przeważnie zauważana

Nie wszyscy oglądają telewizję albo słuchają radia, a nawet gdy to zrobią, to może się okazać, że robią to przy innych czynnościach oraz nie koncentrują się na tym co widzą albo słyszą, przez to nawet nie przykładają uwagi na wyświetlające się reklamy. Na szczęście ma szansę być przez nas wykorzystana jeszcze reklama zewnętrzna, a zatem taka, która zostaje zamieszczona na witrynie sklepowej, na szyldzie przed sklepem, lub na billboardach rozmieszczonych po całym mieście.

Reklama zewnętrzna jest nie do ominięcia

reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Tu ma szansę ją zobaczyć wielu ludzi, a jeżeli będzie dobrze zamieszczona, to możemy być pewni, że przechodnie nie będą w stanie przemaszerować obok niej, nie rzucając na nią chociaż okiem. Przez to również tak ważne okazuje się to, by okazała się ona jak najlepiej obmyślona, ponieważ ma szansę się okazać, że to właśnie jej działanie będzie posiadało spore znaczenie dla naszego sklepu – porównaj informacje.

Musi pojawić się jeden szczegół który przyciągnie spojrzenie

W tego rodzaju reklamie najważniejsze okazuje się to, aby przyciągała ona wzrok (wejdź na nasz serwis – laserowa korekcja wzroku gliwice) spacerowiczów, gdyż kiedy tak się stanie, to będziemy mieli szansę być przekonani, że przyjrzy się on jej dużo dokładniej. Może to okazać się jakieś niesamowite hasło, jedno wyróżnione słowo, albo rysunek, który nakłoni do zatrzymania się i sprawdzenia, co ma prezentować. Jeżeli uda nam się uzyskać element zainteresowania, to możemy być

reklama zewnętrzna

Autor: Jeremy Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

pewni, że przechodnie zapoznają się z resztą danych zamieszczonych na takiej zewnętrznej reklamie, a więc dowiedzą się wszystkiego co najistotniejsze o naszej firmie. Wtedy nie pozostanie nam nic innego jak czekanie, aż przybędą i zechcą skorzystać z naszej propozycji – reklamy zewnętrzne.

Potrzeba dużo czasu na przygotowanie odpowiedniej reklamy

Każdy szczegół reklamy musi być dokładnie przeanalizowany, zatem nie mamy szansy się spieszyć przy jej wymyślaniu. Im więcej godzin jej poświęcimy, im więcej planów zjawi się w związku z nią, tym większa będzie świadomość, że idealnie spełni ona swoje zadanie. Przez to tak istotne okazuje się to, aby nie przygotowywać jej obojętnie jak oraz na szybko, ponieważ wówczas nic z tego nie wyjdzie.