Puste miejsce na reklamę

Reklamy drukowane – popularne formy promocji firmy

Reklama outdoorowa to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, która zapewnia wysoką częstotliwość kontaktów potencjalnym klientów z kampanią reklamową. Jej atuty to przede wszystkim ciągła widoczność i brak deklaratywności. Proste komunikaty, nośne symbole i dobrej jakości druk to droga do sukcesu. Którą zatem formę reklamy wybrać, aby zagwarantować sobie zwrot z takiej inwestycji?

Jednym ze sposobów na efektywną reklamę, w tym lokali usługowych i sklepów jest oklejanie witryn. Gdy odpowiednio zagospodarujemy witryny, będą one stanowiły zauważalną dla przechodniów formę reklamy i zapewnią lepszą widoczność firmy. Usługi oklejania witryn znajdziemy w praktycznie każdym mieście. Dla przykładu Wrocław to miasto gdzie znajduje się przynajmniej kilka drukarni, które zajmują się kompleksowym brandingiem obiektów. Zobacz najtańsze oklejanie okien sklepowych. Projekt grafiki na witrynę można przygotować we własnym zakresie lub zlecić pracownikom drukarni. Zaprojektowaną wcześniej grafikę drukuje się zazwyczaj na ploterach solwentowych i tnących, na materiałach takich jak folia monomeryczna, folia (zobacz taśmy pakowe) dziurkowana, folia adhezyjna, folia mrożona. Ponadto jeżeli zależy nam na długowieczności reklamy na witrynie, istniej możliwość zabezpieczenia folii z wykorzystaniem laminatu ochronnego. Specjaliści pomogą dobrać odpowiedni materiał, dopasowany do formatu witryny i podłoża, tak by reklama była dobrze widoczna, przepełniona żywymi kolorami i trwała.

Zobacz też inne archiwum materiałów poruszających prezentowany temat – bez obaw – wejście za darmo, więc wejdź na ten link.

Niektóre drukarnie mają w swojej ofercie ekspresową produkcję, która trwa najczęściej do 24 godzin od zaakceptowania projektu do druku.

Kolejną równie popularną formą promocji outdoorowej są banery reklamowe. Tego rodzaju druk różni się od plakatów przede wszystkim odpornością. Banery reklamowe przeważnie drukuje się na wodoodpornym materiale. Nowoczesna technologia pozwala tworzyć zaawansowane projekty, które zapewniają wysoką skuteczność reklamową. Obecnie tworzy się banery jedno oraz dwustronne. Grafika może zawierać zdjęcia, cienie i przejścia tonalne. Wykorzystywane w druku techniki sprawiają, iż obraz staje się niezwykle realistyczny. Ponadto banery reklamowe mogą być drukowane na ogromnych formatach, przez co są widoczne z dużych odległości. Aczkolwiek warto pamiętać, iż na skuteczność takiej reklamy ma wpływ nie tyko sam druk, ale także umiejscowienie. Wybierając reklamą outdoorową musimy właściwie zaplanować do kogo powinna trafić nasza reklama i pod tym kątem kupić bądź wynająć powierzchnię pod baner. Banery reklamowe nie są najtańszą formą promocji, ale przy większych nakładach można negocjować rabaty. Bogatą ofertę zobaczysz pod adresem.