zadbany ogród

Siatka na krety spisze się idealnie

Kiedy pragniemy, żeby nasz ogródek prezentował się na pewno niesamowicie, a co istotniejsze jeśli pragniemy mieć gwarancję, że to co w nim zasadzimy będzie rosnąć, to trzeba się właściwie zabezpieczyć przed różnorakimi szkodnikami. Wyłącznie w ten sposób będziemy posiadali gwarancję, że owoce naszej pracy nie będą zniszczone oraz będziemy mieli okazję się radować niesamowitymi owocami oraz warzywami.

kretowiski
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Szukając jedzenia kret kopie tunele.

Jeśli wykorzystana w powyższym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu tynk wewnętrzny dekoracyjny inne tego rodzaju posty – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

W ciągu jednego dnia na naszym trawniku czy grządce warzywnej może pojawić się nawet siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, by jego ogród bądź trawnik został pokryty sporą liczbą kopców. Nie prezentują się one zadowalająco, do tego w czasie robienia podkopów kret jest w stanie wyniszczyć rośliny. Krety można zaliczyć do zwierząt które znajdują się pod ochroną, nie można więc stosować takich środków, które będą powodowały ich śmierć.

Ogrom osób szuka więc możliwości, które będą w stanie wypłoszyć te zwierzęta z działki. Jednym ze sposobów jest siatka na krety, która będzie zabezpieczała trawnik. Siatka na krety musi być założona przed posianiem trawy – siatki na krety w niskiej cenie. Często producenci są w stanie zaproponować siatki zabezpieczające przed kretami wykonane z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale również przed nornicami, które są wstanie wykonać nie mniejsze szkody od kretów.

Możemyteż posadzić czosnek ozdobny.

Spójrz na witrynę oraz prześledź wpis (http://www.gorillacoffee.pl/rodzaj-mielenia/ziarna/), który niewątpliwie totalnie Cię wciągnie, ponieważ informacje tam umieszczone, przykuwają zainteresowanie.

Jego intensywny zapach również będzie odstraszał krety. Czosnek sadzimy wśród roślin, które będą wspaniale rosły w miejscu mocno nasłonecznionym. Barierą która będzie zabezpieczała ogród przez tymi szkodnikami może być także aromatyczna bazylia. Przygotowaną wcześniej rozsadę bazylii sadzimy gęsto w pobliżu roślin, które chcemy szczególnie ochronić przed tymi szkodnikami. Jak więc widać jest sporo metod, które będziemy mogli wykorzystać do ochrony przed kretami.