Sklep z lampami do mieszkania

Stojące, metalowe, z drewna lub plecione jak kosze. Jedne błyszczą, inne dyskretnie filtrują światło. Jesienią i zimą spędzamy z nimi wiele godzin, towarzystwo musi więc być doborowe.

Niestety z lampami (pozostałe wiadomości) w domu jest jak z grą w kasynie. Można dużo wygrać albo dużo stracić. Prawidłowo dostosowane światło zdziała cuda, nietrafione wszystko zmarnuje.

Lampy w stylu glamour, czarne

Autor: Nowodvorski Lighting
Źródło: Nowodvorski Lighting

To przecież światło wyciąga nas z sezonowej depresji. Gdy dni są krótkie i pochmurne, żyrandole, kinkiety i lampki zastępują nam słońce.Podstawowa zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Ale nie oznacza to, że włączymy na naraz wszystkie światła! Nastrój budujemy wedle potrzeb – inny na rodzinny obiad, inny na rodzinne pogawędki. Najnowsze trendy? Przede wszystkim materiały i kształty. Abażury wełniane, filcowane, skandynawscy projektanci proponują oryginalne modele z drewna czy forniru. Wszystkie formy dozwolone, lampy przypominają ptaki, balony, okręgi, bryły geometryczne, przeskalowane ręczne robótki. – Co odważniejsze osoby wybierają designerskie pęki żarówek albo sztuczne tworzywa. Zwykle idziemy po linii najmniejszego oporu: decydujemy się na jeden mocny akcent, jakim są żyrandole (oświetlenie podszafkowe) do salonu. Ale gdzie jest napisane, że ma zawisnąć pośrodku sufitu? Może przecież stać na długiej nodze lub mieć ramię jak portowy żuraw. Na przykład w kuchni. To takie pomieszczenie w którym w którym potrzebne jest górne oświetlenie, ale i poboczne sprawdza się znakomicie.

Niezbyt mocne lampy kuchenne nad blatem roboczym w kuchni są obowiązkowe – inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. Możemy też lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem w kuchni. Wartym uwagi pomysłem są lampy z długimi przewodami, które zawieszamy na hakach umiejscowionych w różnych miejscach sufitu. Jakże poręczne rozwiązanie!
W sieci odnajdziemy wiele sklepów z lampami (oświetlenie do domu), które świetnie zaprezentują się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w dobrze oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję pewnych i szybkich zakupów.
Na koniec jedna krótka rada: nie dobierajmy żyrandoli do odcienia talerzy w kredensie, gdyż to jak mieszkamy, wyraża nas samych.