telebim

Telebim jako bardzo nowoczesne rozwiązanie techniczne? Na czym faktycznie polega działanie telebimu, czym tak naprawde jest?

Telebim, kolokwialnie definiowany też jako ekran led, to bardzo zawiłe w zbudowaniu urządzenie do wyświetlania obrazów statycznych oraz dynamicznych. Matryca telebimu produkowana jest z lampek diodowych, które wyróżnia wielka moc emisji światła . Aktualnie, najczęściej jesteśmy w stanie poznać technologie typu 2RGB, RGB i SMD.

telebim
Autor: n0cturbulous
Źródło: http://www.flickr.com
W technologii 2RGB, aby stworzyć pojedynczy piksel należy użyć około czterech diód. Dwie z nich są czerwone, zielona i niebieska po jednej.Ogromnym atutemtakiego tworzenia elementów jest fakt, iż tworzą one piksele wirtualne. To sprawia, że telebimy tego typu mają dwa razy większą rozdzielczość – sprawdź ofertę firmy. Jak to jest w innych przypadkach?

W technice RGB i SMD lampki diodowe każdego z kolorów umieszczane są w takiej samej ilości. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku technologii SMD diody maja trzy kolory. To sprawia, że każda dioda może emitować światło trójkolorowe, a to sprawia, że taki telebim charakteryzuje się dużą rozdzielczością na metr kwadratowy i wyświetlanie ekranów w dobrej jakości. używanie jednak takiej technologii ma znaczny wpływ na cenę takiego typu telebimów, jest on zauważalnie większy z powodu wysokich cen, a także znacznej ilości diód potrzebnych do zrobienia modułów telebimu.

telebim
Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl
Koszty kupna telebimów to sprawa jaką z pewnością musimy wziąć po uwagę przed kupnem takiego wyposażenia. Niezbędna jest więc właściwa kalkulacja kosztów inwestycji. Niezwykle istotne jest, by wyliczyć potencjalny pobór prądu przez telebim. sytuacja jest taka, że im mniejsza liczba diod to właśnie mniejszy pobór prądu. Dobrze więc wybrać telebim skonstruowany z wykorzystaniem technologii 2RGB, która jest wyposażona w najlepszy i najbardziej ekonomiczny współczynnik ilości pikseli do ilości pobieranej energii przez telebim – idź na stronę. Telebimy cechują się dużą przewagą w trakcie organizacji imprez masowych,równocześnie nad projektorami, jak i ekranami plazmowymi.

Zdarza się tak, ponieważ podczas dużego słońca obraz (zobacz oświetlenie obrazów) widoczny z telebimu jest z pewnością dostrzegalny. Nawet silne słońce nie sprawia znacznych problemów z pokazywaniem treści. To dzięki dużej mocy źródła światła, którą emitują telebimy.