studia

To bardzo istotne żebyś zastanowił się przed wyborem studiów

Każda osoba, która skończyła niedawno studia jest teraz w zupełnie nowym świecie. Oto po dwudziestu czterech latach życia beztroskiego, kiedy rodzice nas utrzymywali, okazało się, że posiłki same nie pojawiają się na stole, że pasta do zębów nie pojawia się sama w łazience, że za gaz trzeba płacić, tak jak za mieszkanie i inne rzeczy, o jakich wielu młodych ludzi wcześniej nie myślało.

studia
Naturalnie to nie do końca prawda. Obecnie liczni studenci pracują już podczas nauki. Chodzą do pracy po nocach, aby móc opłacić akademik, w dodatku muszą się dużo uczyć, a jeszcze do tego wszystkiego warto odnaleźć czas na jakąś zabawę.

Nie brakuje jednak też takich, którzy przez całe studia balują i udaje im się jakoś przejść przez sesję a kiedy skończą już uczelnię są w ciężkim szoku, że trzeba rozpocząć jakąś pracę, cały świat wywala im się do góry nogami.

Otrzymanie pracy nawet z dyplomem wyższej uczelni stało się dzisiaj dość trudne. Naturalnie jeśli ktoś studiował bardzo dobry profil i dobrze się uczył, ma na swoim koncie sukcesy i doświadczenie w pracy, będzie mu o wiele łatwiej. Większość jednak młodych osób na studiach marnuje dużo czasu, zamiast się uczyć i pracować, wolą się bawić beztrosko. Jest to zapewne też wynik tego, że na dzień dzisiejszy na studia idą właściwie wszyscy. Istnieje wiele uczelni, również tych o niższym poziomie edukacji, często płatnych, które zarabiają na tym, że dzisiaj studia są podstawowym właściwie wykształceniem. Więcej na

studia
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Takie osoby zazwyczaj po studiach nie pracują w zawodzie, pracują w mało opłacalnych sektorach. Odpowiedzialne i wartościowe zawody jak na przykład praca automatyk wymagają dobrej znajomości tematu, wykształcenia i wiedzy, kto jej nie posiadł podczas studiów, będzie zmuszony trochę powalczyć, żeby znaleźć dobrą posadę. Przeglądając ogłoszenia praca tychy, czy nawet innych większych miast, okazuje się, że dużo mniej jest ogłoszeń na stanowiska prestiżowe. Większość ofert dotyczy tak zwanych prac prostych, ale niestety również mniej płatnych.

Należy wybierając kierunek studiów pomyśleć o tym, jak wygląda sytuacja na rynku pracy oraz ile sami możemy dać od siebie. Czasami zamiast zajmować komuś miejsce na na niepłatnej uczelni można zastanowić się nad znalezieniem pracy adekwatnej, jaką będziemy wykonywać na pięć lat, nie marnując czasu na obijanie się, jeśli nie mamy zamiaru odnieść na studiach sukcesu, a przynajmniej o niego powalczyć.