W jaki sposób najrozsądniej rozwikłać problem pustych przejazdów?

Transport drogowy jest kosztowny, kupno i obsługa samochodów dużo kosztuje, olej napędowy również do najtańszych się nie zalicza, a podczas jazdy na prowadzących oczekuje sporo dodatkowych opłat. Jeśli się to wszystko zsumuje, to okazuje się, że należy się czasami sporo natrudzić, żeby na takim interesie nie ponieść straty. Dużym kłopotem przewoźników są kursy bez ładunku. Zamówiony towar trzeba dostarczyć do celu, który niekiedy znajduje się na drugim krańcu Europy, i do przejechania jest parę tysięcy kilometrów.

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Za przewiezienie ładunku zamawiający płaci umówioną stawkę, która czasami jednak nie będzie pokrywać wydatków na powrót samochodu do swojej bazy, i jeśli ciężarówka nie ma zagwarantowanego ładunku do przewiezienia w powrotnej drodze, to do takich zleceń być może będzie trzeba dołożyć.

Z tego też powodu każdej firmie transportowej zależy na tym, aby pojazd jak najmniej jeździł pusty, gdyż wówczas nie przynosi on żadnego zysku, a co więcej, do takich tras najzwyczajniej się jeszcze dopłaca.

Bardzo przydatne w rozwiązywaniu problemów z wolnymi kursami ciężarówek są przeróżne internetowe strony transportowe.

Na pewno masz ochotę znać dodatkowe informacje dotyczące tego zagadnienia. Jeśli zaciekawił Cię ten najnowszy wpis (https://www.sportwheels.pl/), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Giełdy takie są z reguły serwisami międzynarodowymi, do jakich dostępność mają klienci z wielu różnych krajów. Dzięki temu możliwość znalezienia zlecenia jest dużo większe, niż gdyby działały jedynie na jednym rynku. Koncepcja takich serwisów jest bardzo prosta.

W jednej kategorii ogłoszenia dają kierowcy, jacy będą wracali daną trasą i będą mogli w drodze powrotnej coś przewieźć, a kolejna grupa to firmy które posiadają wolne frachty i poszukujące kogoś, kto ich towary przewiezie na miejsce docelowe. Najczęściej oferty dotyczą jednorazowych przejazdów, ale niekiedy trafiają się również oferty które dotyczą dłuższej współpracy.

Ogromną zaletą tego typu portali jest sprawność wyszukiwania zleceń, kontakt pomiędzy zainteresowanymi stronami jest niezwykle szybki i przedsiębiorstwo, które przykładowo ma wolny ładunek do przewiezienia na drugi kraniec Europy w szybki sposób może znaleźć przewoźnika, który za sensowną opłatą go dostarczy.