samochód

W jaki sposób niedrogo wypożyczyć auto z wypożyczalni samochodów?

Wynajem samochodu, dla wielu z nas wiąże się z zawikłaną procedurą, przypieczętowaną wielostronicową umową, w której zawartych jest całe mnóstwo tajemniczych opłat. Z tego powodu pewnie nie często decydujemy się na to, podróżując incydentalnie zostawiamy sporą gotówkę w taksówkach. Jak to wygląda na prawdę? Najem samochodów jest tani, czy drogi? Czy opłaca się wynajmować pojazd z wypożyczalni?

samochód
Źródło: www.destination360.com
mnóstwo potencjalnych najemców samochodów obawia się kosztów ukrytych. Jeśli nie potrzebujemy samochodu natychmiast, wtedy dobrze jest poświęcić odrobinę czasu na zapoznanie, które pozwoli nam wykluczyć wiele zbędnych kosztów dodatkowych. Przeanalizujmy więc na co trzeba zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wynajem samochodów warszawa.

Przede wszystkim, wertując ogłoszenia wypożyczalni samochodowych, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Bardzo ważne jest ustalenie jaki samochód w rzeczywistości chcielibyśmy pożyczyć. W związku z tym zwróćmy uwagę na model, markę, ale i wyposażenie pojazdu wewnątrz. W środku lata z pewnością przyda nam się klimatyzacja, z kolei w zimie będzie ona całkowicie zbędna.

samochód
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty dodatkowe, lecz nieodzowne, trzeba rozumieć także ubezpieczenie auta, ilość paliwa oraz maksymalna odległość dzienną jaką można pokonać bez dopłacania. Są to wymogi konieczne, które trzeba zaakceptować prawie w każdej umowie wynajmu pojazdu z wypożyczalni. Dodatkowe opłaty mogą objąć także odbiór samochodu w innym miejscu niż wypożyczalnia, przekroczenie granicy i mnóstwo innych – pozornie drobnych rzeczy o których sami byśmy nie pomyśleli.

Odbiór samochodu z pokwitowaniem świadczy też, że pożyczyliśmy auto w 100% sprawne – więc należy pamiętać aby sprawdzić ów stan przed podpisaniem dokumentów. Wszystkie uwagi natychmiast zgłaszamy dostawcy.

Jeżeli wydarzy się wypadek pożyczonym autem, w takiej sytuacji trzeba poinformować o nim wypożyczalnię, a dokumenty w komplecie przechować. Są one bowiem niezbędne do zwrotu kosztów naprawy od zakładu ubezpieczeniowego.