wyciąg narciarski na stoku

W jaki sposób spakować walizkę wybierając się na zimowy wypoczynek

Ferie zimowe tuż, tuż. Pora spakować walizkę i wyjść naprzeciw przygodzie. Wybierając się na wymarzony wypoczynek powinniśmy spakować ciepłe ubrania, w których nie będzie nam zimno, ale też będziemy prezentować się nadal atrakcyjnie.

Zimowe ferie to czas aktywnego wypoczynku. Szczególną uwagę zwróćmy na odpowiednią odzież, jeżeli jesteśmy miłośnikami sportów zimowych. Jest to ważna kwestia, zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującymi narciarzami czy snowboardzistami. Nawracające wywrotki są nieodłącznym punktem każdej nauki jazdy. Taka odzież ma za zadanie nie przepuszczać wody ze śniegu, deszczu i zabezpieczać, pozwalając na swobodne odparowanie potu.

Górskie miejscowości zapewniają nam także wiele wieczornych atrakcji. Są to nie tylko ogniska z pieczeniem barana, ale też imprezy w restauracjach i hotelach. W związku z tym, panie – oprócz praktycznych spodni powinny poszerzone informacje pod linkiem:spakować sukienkę. Dobrym wyborem będą miętowe sukienki koktajlowe. Idealne nie tylko na formalne spotkania, lecz również niezobowiązujące wypady z przyjaciółmi. Moda męska jest trochę mniej wymagająca – wystarczy, iż panowie wybiorą sportową elegancję. Ale wszystko da się bez problemu znaleźć w sieci (tu zajrzyj i kup).

ślady opon na śniegu
Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo zainteresowania powinniśmy okazać butom – zwłaszcza jeżeli urlop spędzamy z dziećmi. Malcowi przede wszystkim powinno być komfortowo. Buty nie mogą przeszkadzać w zabawie. Ważne jest także bezpieczeństwo, dlatego zrezygnujmy np. z ćwieków. Dobre jakościowo buty zimowe dla dzieci ecco będą świetnym wyborem. Zrobione z wysokiej jakości materiałów gwarantują wygodę i ciepło małym poszukiwaczom przygód. Wiedzmy, iż w wybranych samodzielnie butach dziecko będzie chodziło bardziej ochoczo niż w tych, kupionych przez nas.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się pokazanie dziecku kilku modeli, aby dokonało własnego wyboru (kliknij). Mamy, powinny włożyć do torby podróżnej minimum dwie pary – buty na obcasie (np. krótkie kozaki) oraz wygodne buty turystyczne, które przydadzą się na piesze wędrówki po miejscowości.

Dobrze jest zabrać ubrania ”zapasowe” – dwie kurtki czy parę swetrów. Stara, babcina zasada ubierania się na cebulkę, która pozwala na szybką zmianę odzieży bez względu na aurę nie uległa przedawnieniu.