W jaki sposób wybrać profesjonalnego fizjoterapeutę?

Fizjoterapeuci nie mają dobrej prasy, lecz nic w tym dziwnego. Brak uregulowania tego typu kwestii w zakresie podejmowania tego wytworzyło dziwną sytuację, że koncesjonowanym specjalistą w tej dziedzinie może zostać każdy – pierwszy lepszy obywatel z ulicy po ukończeniu ledwie kilkugodzinnego szkolenia… To niesprawiedliwe zaniża poziom osób, którzy w rzeczy samej są powołani do bycia fizjoterapeutami, pokończyli studia wyższe i naprawdę mają w ręce profesję. Jak wobec tego odnaleźć tego naprawdę kompetentnego fizjoterapeutę?

Spa, masaż ciała

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bez wątpienia najłatwiej go znaleźć w dużym mieście. Jeśli przeanalizowalibyśmy wyniki najbardziej znanej wyszukiwarki internetowej to zdecydowanie najwięcej odpowiedzi da nam hasło: fizjoterapeuta Warszawa. W dalszej kolejności odnajdą się kolejne miasta powyżej niż 500 tysięcy mieszkańców.

W sytuacji jeśli musisz przeczytać oprócz tego także inne pokrewne wiadomości na ten wątek, to więcej zobaczysz na portalu, do którego link jest tutaj.

Nic w tym dziwnego, duże miasta zaskakują swoimi możliwościami, kuszą ilością chętnych, i choć zapewniają też niestety mnóstwo konkurentów i innych przeszkód, w końcowym rozrachunku dają większą prawdopodobieństwo przyszłego sukcesu (fizjoterapeuta (https://vivamedica.pl/?onas) z warszawy).

Z pozycji konsumenta to, że jest tak duża konkurencja na rynku to same korzyści – duży wybór, a dzięki temu spora rozpiętość w cenach za oferowane usługi. Łatwo można znaleźć fachowca, który wpisuje się w nasze kalkulacje budżetowe. Ta jednak zaleta kryje w sobie także znaczącą niekorzyść. To, że jest tak duży wybór determinuje często obniżanie usług, a jak powiedziałem na początku – brak przepisów w tej kwestii tworzy niekorzystną sytuację dla klienta – kiepska usługa pseudospecjalisty. Dlatego taki nadmiar paradoksalnie może nam zaszkodzić, a jeśli ponadto naszym najważniejszym wyznacznikiem będzie cena, stąd już prosta droga do wyboru niekompetentnej osoby.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl

Pamiętajmy więc, że przed ostatecznym wyborem warto skorzystać z porady starej jak świat – rekomendacji bliskiej nam, lojalnej osoby. Wiele osób przyzna, że ten sposób sprawdza się dosyć często. Po prostu, jeśli ktoś poznał daną osobę w akcji to ma najlepszy wgląd w jej umiejętności. Żadna teoria, piękne deklaracje i najładniejsza reklama tego nie przekażą. Liczy się ponad wszystko miarodajna opinia – osoby, której jesteśmy w stanie zaufać.

A co jeśli nie znamy zaufanej osoby, która korzystała z usług tego fachowca? Najlepiej wtedy skorzystać z doradztwa wirtualnych „przyjaciół”, czyli odkrywając w miarę pomocne i rzetelne informacje w Internecie. Jest wiele portali czy forów dyskusyjnych, na których można wyszukać opinie czy dyskusje dotyczące konkretnych fizjoterapeutów. Warto skorzystać z tego typu informacji, ale tez zachować należyty umiar, pamiętajmy bowiem, że tzw. marketing szeptany (czyli niby wiarygodne opinie na forach internetowych to tak naprawdę opłacone głosy) może nas skierować| na złe tropy. Sprawdzajmy więc uważnie i nie zadowalajmy się pierwszą lepszą opinią (odkryj więcej).