przeprowadzka - pakowanie pudeł

W jaki sposób zaplanować przeprowadzkę biura, aby uniknąć dużego stresu i niekorzystnych kosztów?

Jeśli biurowy lokal przestaje spełniać nasze wymagania lub gdy po prostu staje się zbyt ciasny, nadchodzi czas jego przeniesienie. W tej sytuacji kluczową sprawą staje się problem przewiezienia mebli i całego wyposażenia do nowego lokalu. Jak powinniśmy zaplanować przeprowadzkę, aby odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów?

biuro spakowane w kartony - przeprowadzka
Autor: Christian Reese
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zorganizowaniem przeprowadzki trzeba przejrzeć wszystko, co należy do naszego biura i zdecydować, czy wszystkie rzeczy będą nam potrzebne w nowej lokalizacji i czy musimy je tam przewieźć. Jak wiadomo firmy sprzedające przeprowadzki (czytaj w serwisie) biur zwykle wysoko wyceniają usługi, dlatego warto zmniejszyć transportowany sprzęt do koniecznego minimum. Powinniśmy także dobrze przemyśleć czas przewożenia rzeczy tak, by nie miała ona miejsca np. w czasie realizowania ważnego i dużego projektu. Należy być świadomi tego, że przeprowadzka zajmie dużo czasu, a przyzwyczajenie się do nowego biura również nie przyjdzie natychmiast. Później trzeba właściwie zabezpieczyć meble tak, by nie popsuły się one podczas przewożenia i żebyśmy mogli je później łatwo znaleźć. Kolejnym krokiem jest wykupienie usług dobrej firmy wykonującej przeprowadzki biur. Przed spisaniem umowy z usługobiorcą musimy bezwzględnie upewnić się, które usługi znajdują się w cenie. Może bowiem zdarzyć się tak, że usługobiorca zajmuje się tylko przewiezieniem ładunku, z kolei rozładunek i załadunek mebli będziemy musieli zrobić samodzielnie (sprawne przeprowadzki biur). Podczas wybierania firmy oferującej przeprowadzki biur (sprawdź – transpoz-przeprowadzki.poznan.pl/przeprowadzki-firm) dobrze jest sugerować się się przede wszystkim opiniami wcześniejszych klientów i poprosić ich o dobre referencje. Jeżeli mogą oni pochwalić firmę za profesjonalne wykonanie pracy, możemy spokojnie podpisać z nim umowę. Dzięki temu unikniemy również nieuczciwych firm, które mogłyby naciągnąć nas na dodatkowe koszty lub przedłużyć całą przeprowadzkę.

Ważne jest również, żeby jeszcze przed przeprowadzką zaaranżować wystrój nowego biura (czytaj więcej tutaj). W tym momencie unikniemy chaosu tuż po przywiezieniu mebli na nowe miejsce. Dzięki temu będziemy już na wstępnie wiedzieć jak je rozmieścić tak, by nie przebywać zbyt długo w otoczeniu wielu kartonów, w których ciężko cokolwiek znaleźć.