W Polsce spotkać możemy wielu sympatyków historii, którzy pasjonują się bronią – z reguły też ją zbierają

Coraz wyraźniej możemy zaobserwować wzrost zaciekawienia białą bronią. Miłośnicy różnych mieczy czy kopii mogą wydać duże sumy, by nabyć do swojej kolekcji piękny i stary egzemplarz.
Niekiedy możemy przyjść w odwiedziny do któregoś z przyjaciół i dostrzec w pokoju piękną kolekcję broni białej.

badanie okulistyczne

Źródło: pixabay.com
Niektórzy wieszają ją na ścianie, a inni mają nawet specjalne szklane szafki. Niektórych to zachwyca, a innych niekiedy onieśmiela. Wiadomo, że takie hobby nie będzie tanie. Nasz przyjaciel na pewno traci sporą część wypłaty na powiększanie swej kolekcji. Z broni z innych rejonów świata niemałą popularnością cieszą się azjatyckie katany. Z naszego rynku, zatem europejskiej broni, coraz bardziej ceniona jest lanca (moja strona). Jest ona mianowana bronią krótką, choć nie powinniśmy się zbytnio kierować tym określeniem.

Kliknij na ten link, aby poznać analogiczne teksty. Dla przykładu zobacz serwis (http://abk.pl/kalendarz-szkolen/), który omawia interesującą Cię tematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Zazwyczaj miała ona więcej niż 2,5 m. Była wykonana z drewna. W naszym kraju zyskała sławę w XVI wieku, kiedy podwoiła się liczba kawalerii i potrzebna była porządna, ale dość niedroga broń. Jeśli wojownik miał doświadczenie, to potrafił lancą walczyć w każdych okolicznościach oraz na każdym terenie: siedząc w siodle, w bezpośredniej walce czy nawet w szarży. Najlepsi umieli lancą władać wyłącznie dwoma palcami.

Jeśli marzy nam się cudowny egzemplarz lancy, który powiesimy w swoim domu na ścianie, to warto zajrzeć do Internetowych sklepów z białą bronią kolekcjonerską. Tam znajdziemy przynajmniej kilka różnych typów, zatem będziemy na pewno zachwyceni.