Telebim promocyjny

Wielkoformatowe ekrany prezentujące reklamy w mieście- w jaki sposób przeobraziły miasto?

Wielkoformatowe ekrany, widoczne w każdym większym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a nawet w domach handlowych. Stają się przymiotem i cechą rozpoznawalną innowacyjnych miast.

Kto z nas nie kojarzy najbardziej znanego placu w USA- Times Square. Kojarzy się on nam przede wszystkim z przelewającej się przezeń całą dobę ferii tonacji, chwytliwych mott i słów nęcących nas do kupna kolejnego, rewolucyjnego towaru. To właśnie telebim stał się współcześnie integralną częścią wystroju miast.

Telebim led
Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl

Wyświetlacze tego rodzaju są bardzo wygodne- bodaj dlatego osiągnęły dużą popularność. Są one wykonane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy poszczególny skuteczny ekran LED można łączyć ze sobą, układając rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu jedynie o powierzchniach płaskich. Wyświetlacze można spajać ze sobą na obiektach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą jedni- ale w czym one niby są lepsze od opatrzonych billboardów? Wszak na tamtych również można wyświetlać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. Jasne, jednak na klasycznej tablicy nie pokażemy ruchu, nie posłużymy się w naszej reklamie animacji – niczym znana wszystkim reklama w TV.

Poza wieloma wartościami, telebim ma tymczasem też cechy, które niektórzy mogą uznać za niedogodności. Najbardziej wyraźne ukazują się po zachodzie słońca- chodzi o nad wyraz intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać klarowny obraz w trakcie dnia, jego moc świecenia musi być odrobinę większa, niż w, chociażby, telefonach komórkowych. Wie o tym praktycznie każdy, kto podejmował próby w słoneczny dzień dojrzeć coś z ekranu swojego telefonu. To co niezastąpione za dnia, w nocy może czynić, że ekran umiejscowiony przy jezdni będzie wywierało negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub spokój kierowania samochodem.

Prawo zostało już pod tym względem doprecyzowane i nakreśla gdzie i w jakich odległościach można stawiać takie reklamy. Ale może to i dobrze, że są jasne, w środku nocy wyświetlacz dodatkowo doświetla ulicę.

Czy Twoim zdaniem ten artykuł posiada pożyteczne informacje? Jeśli tak, to zobacz również pomocne źródła, które są bardzo ciekawe.

br>
Inne, także niezwykle interesujące szczegółowe opracowanie opisywanego tematu znajdziesz tu. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.