Wizytówki – co powinno się wiedzieć na ich temat? Zadbaj o wizerunek firmy

Historia wizytówek przenosi nas aż do III wieku. Uważa się, że ich ojczyzną są Chiny. Na terenie kontynentu europejskiego pierwsze wizytówki pojawiły się we Francji w XVII wieku. W powszechnym użytku znalazły się dwa stulecia później. Obecnie większość z nas nie potrafi sobie wyobrazić, jak można obejść się bez tego niewielkich rozmiarów kartonika.

Wizytówki mogą być naprawdę różnorodne. Był czas, kiedy wyjątkowo popularne były wizytówki niezwykle ozdobne. Dzisiaj tego typu wizytówki nie są już raczej używane – .

Nie zwlekaj! odwiedź nasz polecany artykuł (http://wierconestudnie.pl/oferta/budowa-studni/) i poleć go wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To ważne, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Dzisiaj użytkowane są przede wszystkim wizytówki mające naprawdę prosty wygląd. W dobie globalnej sieci komputerowej spora grupa osób decyduje się na tworzenie własnych wizytówek. Umożliwia to kreator wizytówek online.

Cieszący się coraz większą popularnością kreator wizytówek online to możliwość wykonania własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób.edenbus.com.pl (więcej w tym serwisie)Znaczna część tych aplikacji jest bezpłatnych. Projektowanie wizytówek staje się niezwykle proste, z zaprojektowaniem własnego biletu wizytowego poradzą sobie nawet osoby, które raczej nie korzystają z takich aplikacji. Projektowanie wizytówek pozwala na wykonanie prostych, ale też niezwykle ozdobnych wizytówek dla firm i osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko wykonać projekt, a następnie wydrukować wizytówkę, należy również wiedzieć, jak z niej korzystać. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że rytuał wymiany wizytówek obejmują zasady savoir-vivre. Zgodnie z nimi otrzymując od kogoś wizytówkę, powinniśmy tej osobie odwdzięczyć się swoją – sprawdź rekomendowaną ofertę. Z treścią , która znajduje się na wręczonej nam wizytówce zapoznajemy się przy osobie, która nam ją wręczyła. Wizytówek służbowych raczej nie powinno się przekazywać na spotkaniach , które mają charakter prywatny.

Wizytówki prywatne mogą mieć przeróżne kształty, te używane służbowo powinny być proste, mogą być ozdobione jedynie firmowym logo. Wizytówkami możemy wymieniać się albo na początku spotkania, albo na jego końcu. Zależy to od charakteru spotkania. Jeżeli spotkanie jest prywatne, to wizytówkę wręczamy na jego końcu. Wizytówki możemy przechowywać w specjalnym wizytowniku lub w przegródce portfela. Aktualnie zwyczaj wymienia wizytówek to zwyczaj stosowany niemal na co dzień. Warto więc poznać najistotniejsze zasady ich wymiany. Sprawi to, że nie popełni się żadnej wpadki.