Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o przenośnikach ślimakowych, a boisz się zapytać

Przenośnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do przesypywania ziarna, mąki i innego rodzaju surowców sypkich. Poza tym umie przesiewać zboże i sprawnie napełniać nim przygotowane worki. Największą przydatność wykazuje przy sezonie żniw, gdy ziarno chowa się w spichlerzach i olbrzymich przechowalniach.

przenośniki śrubowe z Promus

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Przenośniki ślimakowe są relatywnie tanie i, co bardzo ważne, nie potrzebują dużo prądu. Najsilniej wszechstronnym rodzajem sprzętu jest Transporter ślimakowy przystosowany do różnych położeń. To najlepszy wybór dla właścicieli przeciętnych gospodarstw agrarnych, ze względu na wielość zastosowań i łatwość manewrowania. Takie maszyny pozwalają na operowanie w wielu położeniach i kątach.

Czy prezentowany artykuł Cię zainteresował? W takim wypadku sprawdź odmienny polecany serwis szkoła podstawowa józefów, który także zawiera ciekawe informacje.

Następną kategorią są przenośniki ślimakowe montowane w jednym tylko miejscu. Znakomicie przydają się do operowania przy dużych spichlerzach i silosach. Mają sporo mocnych stron – są niewielkie, a równocześnie pojemne i mogą wynosić zboże na wielkie wysokości. Na końcu omówimy przenośnik poziomy. Przydatny jest, kiedy niezbędny jest transfer dóbr wewnątrz hali albo spichlerza.