klientów

Z jakiego powodu taki produkt jak lampa antydepresyjna jest tak popularny w Skandynawii?

Czy pojmujesz, iż rzeczy, których posiadamy na co dzień pod dostatkiem i na jakie nie zwracamy znaczącej uwagi, potrafią posiadać olbrzymi nacisk na nasze zdrowie? I to wpływ również pozytywny jak i niekorzystny.

lampy
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
klientów
Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Pomyśl, jak byś się czuła lub czuł, jakby była konieczność spędzenia dłuższego czasu w ciemnym pokoju?
To zdawałoby się nic aż tak strasznego, jednak bezdyskusyjnie nie działałoby to dobrze na psychikę. Pamiętają o niniejszym bardzo dobrze mieszkańcy Skandynawii, którzy poniekąd z formuły pozbawieni są dużych ilości promyków słonecznych. To w tamtym miejscu od dawna wykorzystuje się światłoterapię za pośrednictwem specjalnych lamp. Taka również (sprawdź naszą propozycję) antydepresyjna to w regule typowa lampka, ale ma żarówkę, która przynosi niezwykle przejrzyste światło. Warto tutaj dodać, że światło słoneczne to ok.

Widzisz właśnie bardzo ciekawy artykuł, więc na pewno zainteresuje Cię też ten udostępniony tutaj materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

20000 lm, zwykłe żarówki świecą z jasnością ok. 100-500 lm, z kolei lampa antydepresyjna to jasność rzędu paru tysięcy lm. Jej koszt jest stosunkowo nieznaczny i jest niczym w zestawieniu z korzyściami, które mogłaby przynieść potrzebującej jej osobie światłoterapia.

Idzie o to, że ze względu niewielkiego dostępu światła słonecznego uzyskujemy niewielkie ilości niacyny D. Obywatele stają się markotni, posępni, apatyczni oraz potrafią wręcz wpaść w depresję. Dlatego też lepiej przeciwdziałać temu scenariuszowi oraz lub zakupić coś takiego jak lampa antydepresyjna lub zwyczajnie wyjechać na wczasy np. na Hawaje.

Ta druga wersja jest bezdyskusyjnie bardziej kusząca, jednak dla mnóstwa ludzi niełatwo dostępna. Przeto też taniej i szybciej jest wyekwipować się w coś takiego jak lampa antydepresyjna.