kask

Zachowaj ostrożność w pracy

Czy kwestia ubioru może odgrywać istotną rolę w pracy? Owszem, i to bardzo ważną. Na pozór niegodna uwagi, dba o nasze życie, poprawić komfort, a jednocześnie efektywność w pracy. Ubrania ochronne mają ma za zadanie zabezpieczać pracownika przed zagrożeniami wynikającym z przeprowadzanej przez niego pracy – zastępując przy tym lub przykrywając odzież osobistą. Życie cały czas pokazuje, że ,zagrożenia napotykane w pracy mogą być różne – w stosunku do profesji.

ubrania ochronne
Każdy element odzieży ochronnej roboczej powinien wykazywać się szczególną trwałością i zapewniać użytkującemu go pracownikowi bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowo ważne zwłaszcza w sytuacji osób pracujących ”w towarzystwie” niebezpiecznych substancjach chemicznych: gazów, oparów, cieczy czy drobnych cząstek stałych. Nabywając odpowiednie ubrania ochronne w takich zakładach pracy, koniecznym jest wzięcie pod uwagę stężenie chemikaliów, ich rodzaj oraz poziom działania.

Wiemy, jak ważna jest ochrona głowy. Aby nie uwierał nas w czasie pracy, musi być odpowiednio dobrany do głowy użytkownika. Kombinezon (zobacz strona internetowa) roboczy to następny element wyposażania, który powinien być niezawodny, a przy tym wygodny. Dobrze jest gdy kombinezon roboczy wzbogacony jest o pożyteczne kieszenie, które możemy wypełnić potrzebnymi podczas pracy narzędziami – na budowie miarką, w warsztacie ślusarskim kluczami.

Bez wytrzymałych rękawic podczas prac fizycznych, ani rusz. Koniecznie musimy zadbać o ręce, a to jak grube i solidne powinny być rękawice zależy od charakteru powierzonych działań. Rękawice antyprzecięciowe (http://www.gvarant.pl/pl/rekawice-robocze/rekawice-skorzane/) to idealna ochrona przed urazami. Zapewniają maksymalny poziom ochrony przed przecięciem oraz utratą ciepła. Dzięki ich przeciwpoślizgowemu wykończeniu, chwyt jest pewny i zdecydowany. Odzież robocza (wybierz) to także obuwie robocze. W tej chwili w sklepach stacjonarnych jak i internetowych znajdziemy sporo modeli, które zagwarantują nam ochronę i swobodę ruchów. Jeśli przebywamy w warunkach dużego zanieczyszczenia, niezbędne okażą się wzmocnione podeszwy, odporne zarówno na rozlane oleje, jak i uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to podstawa!